Saaremaa lõunarannik

kaart

Saaremaa lõunaranniku matk, 2022

Saaremaa lõunarannikuga tutvumist alustasime täpipealt samast punktist, kus jaaniaegne põhja- ja lääneranniku matk Sõrve majaka all lõppes. Siluri pankade asemel võis oodata madalaid lahesoppe ning roostunud/rohtunud kaldaid, sekka veidi ka kiviklibuseid randu. Tuntumateks teemärkideks ilmselt Salme, Abruka ja Viirelaid.

Salme viikingilaevade leiukohta liikudes tekkis mõte uurida iidset veeteed piki Salme jõge, mis eraldab Sõrve säärt ülejäänud Saaremaast, kuid see jäi järgmiseks korraks. Täpselt nagu jäi järgmiseks korraks ka osalemine Abruka meremaratonil. Olime õigel päeval õigel saarel, aga meie tee ei viinud mitte Kuressaarde 1. maratoni starti vaid hoopis ida poole Allirahule hülgeid vaatama.

Pikkadel ületustel, mil ainsaks teetähiseks mõni kauge horisondil paistev meremärk, sai proovida nii vaimu kui füüsist. Kui vaimu poolelt 15 km ning kaks pool tundi aerutamist minus erilisi tundeid ei tekitanud, siis kümmekond kilomeetrit grööni aeruga avas silmi küll – austus neile, kes gröönikaga suudavad nn euroaeruga võrdväärses tempos liikuda! Mina ei jäänud maha ilmselt vaid seetõttu, et oli neid, kel just nimelt pikk ületus pea veidi sassi ajas. Õnneks mitte jäädavalt.

Ring ümber Saaremaa näitas, et kuigi tegu on maailma mõistes tibatillukese saarega, siis ilusaid paiku ja puutumatut rannajoont, mida avastada, on seal rohkem kui ühe-kahe nädalaga läbi jõuab uurida. Kunagi sooviksin tänavu avastatud pärleid kindlasti pikemalt imetleda.

süstad

Sissejuhatus aerutamistehnikatesse

 

süstad

Salme jõel

 

süstad

Sillerdus

 

sadam

Abruka sadam

 

süstad

Teekond Allirahule

 

süstad

Kaubalaev

 

süstad

Paradiisisaar

 

süstad

Vöörilained

 

süstad

Praamijärjekord

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: