Tagasi ABC juures

Sõber küsis minult kord süstasõidu kohta: “Kas sulle ei tundu, et on need, kes kogu aeg ainult harjutavad ja siis on need, kes päriselt matkamas käivad?” Olin kimbatuses, sest minu arvates on nauditava ja ohutu matka eelduseks korralik süsta valitsemise oskus, rääkimata päästmiste jm intsidentidega toimetulekuks vajalikest teadmistest. On väga suur vahe, kas süsta liikumist kontrollin mina või olen ma kõigest reisija tuule ja laine meelevallas. Harjutamata selleni ei jõua.

Ujuja päästmist olen reaalsetes matkaoludes teinud vaid korra (olin lihtsalt lähim, kes sai aidata), kuid alates mõne aasta tagusest ABC koolitusest, olen vee peal olles iga kord proovinud tegeleda mõne süstasõidu tehnilise nüansiga (seekord saavutada ninatüüri ajal stabiilset tugevat asendit). Seda mitte ainult nn koolitustel vaid eranditult igal matkal. Alati on midagi, mille kallal tööd teha.

Nüüd peale ohtraid koolitusi ja sadu matkakilomeetreid taaskord algajate grupi ABC koolituse juures viibides hakkasin mõtlema, et mis on need näpunäited, mis mulle veel olles kõige sagedamini meenuvad. Proovisin koolitus koolituse ja matk matka haaval nimekirja koostada. Lõpuks jõudsin aga tõdemuseni, et tugev asend (“küünarnukk jõu taga”) ja/või korralik keha pööramine on mingil viisil peaaegu alati esindatud. Ülejäänu on olnud juba enesekindluse kasvatamine ja lihasmälu treenimine väikeste teoreetiliste rosinatega. Mina olen küll harjutamise usku.

süstad

Edasiaerutamise töötuba

süstad

Veel on soojem

süstad

Parve moodustamise töötuba

süstad

Kallutamise demonstratsioon

DSCN_22071736_36

Kesse pank

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: